Příjemná dovolená v malebném prostředí jižních Čech - sportovní komplex Na Jezeře

Dovolená je nejlepší, pokud ji trávíte v příjemném prostředí a to navíc za doprovodu příjemných lidí. Stačí se jen naladit do dobré nálady a kochat se tím, co vám příroda nabízí. A v okolí Lipenské přehrady jí budete mít dostatek. 

EA Hotelový komplex Na Jezeře leží v obci Horní Planá a je tvořen hlavní kamennou budovou s útulnými dvoulůžkovými pokoji či dvanácti stylově vybavenými vilami. Ty disponují navíc kuchyňským koutem s lednicí a venku pak i terasou, z níž je krásně vidět na jezero. 

Ani jednotlivé pokoje nejsou nijak ochuzeny. Najdete v nich vlastní ložnici, obývací pokoj, koupelnu a tedy i vlastní sociální zařízení, telefon s přímou volbou vytáčení a televizi se satelitním příjmem. 

Každé ráno se můžete těšit na bohatou bufetovou snídani složenou výhradně z čersvých surovin, po níž budou následovat obědy formou á la Carte (tedy z jídelního lístku) nebo výběrem z menu. Večeři si poté opět sami složíte z předem připravených bufetových stolků či dáte opět přednost menu (polopenze/plná penze), jež se skládá ze tří chodů. 

Specialitou zdejších šéfkuchařů jsou místní a krajové pochoutky, které jsou v odpoledních hodinách obohaceny sladkou siestou s chutným moučníkem a kávou nebo čajem. Výběr bude záležet čistě na vás. 

Kouzelné prostředí okolo Lipenské přehrady vybízí k mnoha romantickým výletům. Ty máte šanci podnikat ať už pěšky, tak i na kole či po vodě, přičemž jízdní kola nebo motokáry si zde můžete vypůjčit. To samé platí i o nabídce raftu, s čímž je spojeno sjíždění Vltavy, a nadále půjčovny plachetnic a jachet.

Sportovní zázemí hotelu na Jezeře rovněž disponuje univerzálním hřištěm pro různé míčové hry, dvěma tenisovými kurty, stolním tenisem a kulečníkem. A kdo by se cítil po těžkém dni zábavy či cestování unaven, může si skočit do sauny nebo si na požádání dopřát nějaký z druhů uvolňovacích masáží. 

A jaká zajímavá místa při pobytu zde byste měli navštívit? Vedle prohlídky Lipenské přehrady se můžete vydat stezkou korunami stromů, jež je v této oblasti velmi oblíbená, poté na nejvyšší horu české části Šumavy Plechý, Plešné jezero, Schwarzenberský plavební kanál nad Koňským potokem, Kamenné moře a v neposlední řadě na Bobovou dráhu Lipno nad Vltavou.

Speciály

Rezorty