Léto na Vysočině, jak má být! Neomezené wellness, relax i spousta zábavy

V Českomoravské vrchovině to prostě žije a vy budete žít také, až zjistíte, jaké výhody vás tu čekají. Wellness se na vás směje v celé své kráse, a to sem navíc budete mít neomezený přístup zcela zdarma, vyberete si z exkluzivních chuťovek formou snídaní nebo večeří a užijete si prostý a ničím nerušený klid venkova. Tomu snad už jenom chybí nějaký rodinný výlet plný zábavy, ovšem i v tomto ohledu se nabízí široký sortiment možností. Pojďme se přesvědčit na vlastní oči.

Prázdniny pomalu končí, děti se co nevidět vrátí zpátky do školy, tak proč si je ještě chvíli neužít a společně vytáhnout paty z domu a užít si pořádnou porci rodinné zábavy. Vysočina bude tím pravým místem, kam se můžete vydat. Fara Rančířov poslouží jako středobod ve vašich cestách za dobrodružstvím a rovněž jako místo, kde večer složíte hlavu. V místech, kde kdysi bývala někdejší fara, dnes stojí malebný čtyřhvězdičkový hotýlek nesoucí nádech staré doby, zato plně zrekonstruovaný a velice prostorný. Nad podobnými návrhy kolikrát člověk nemusí dvakrát uvažovat. Je libo aquapark, ZOO, ostrov zábavy, relax ve wellness, domácí masové hody nebo trocha kultury? Pravá rodinná dovolená může začít!

Váš den začne v příjemném pokoji, kde se nemusíte bát, že byste nenašli vše potřebné. Pro své hosty má hotel připraveno 48 (46 typů Classic a 2 apartmá) pokojů laděných převážně do teplých barev s půvabným dřevěným nábytkem a televizí se satelitním příjmem. Samozřejmostí je vlastní koupelna se sprchovým koutem a toaletními potřebami. 

Díky svému umístění a pokročilému technickému vybavení je Fara Rančířov tím nejlepším místem pro pořádání různých firemních akcí, rodinných oslav nebo svatebních večírků. Spolehnout se můžete i na kvalitní zásobu lahodného pití a chutného jídla, které k oslavám zaručeně patří. 

A když jsme už nakousli tu stravu, musíme podotknout, že se zde nebudete mít vůbec zle. Pečováno o vás bude naprosto božsky, a to v rámci čtyř různých balíčků, v nichž máte zaručenou bohatou snídani formou bufetových stolků a vydatnou čtyřchodovou večeři. A pokud dáte přednost pobytu na dvě noci, nemine vás ani tříchodový oběd. O zbytek vašich stravovacích potřeb se postará hotelová restaurace s vyhlášenou kuchyní, odkud už nebude problém vybrat si příslušný pokrm z jídelního lístku. V letních měsících, které zrovna ještě probíhají, je pro vás otevřena i přívětivá venkovní zahrádka, kde budete obklopeni rozkvetlou zelení a vy si tak můžete vychutnat jak skvělé jídlo, tak úchvatné prostředí. 

Povzbudivým faktem je samotná informace, že hotelová kuchyně pro přípravu jídel využívá vždy čerstvé suroviny, které jsou obohaceny pestrou chutí domácích mléčných výrobků (jogurty, tvarohy) a domácích bylinek z hotelové zahrádky. 

Možná byste se divili, jak se na bývalé faře může objevit wellness centrum, ovšem dnešní doba je plna různých pokroků a ani v Rančířově nezůstali pozadu. Vše je odvozeno od vybraného balíčku, ale počítáme-li s pěkným rodinným výletem s dvou nebo třídenním all inclusive, pak o výtečnou relaxaci rozhodně nepřijdete. Ba dokonce ještě lépe, užijete si ji plnými doušky v neomezené míře. To zahrnuje krytý bazén, parní lázně, saunu, a pak v rámci výběru buďto masáž, nebo jízdu na koni. 

A konečně se dostáváme ke slíbeným výletům. Nabídka je opět opravdu široká, ale začneme pro nás a děti možná tím nejzajímavějším, a to je návštěva ZOO Jihlava. Spatříte tu téměř až 200 druhů exotických zvířat (včetně ohrožených druhů) a vydáte se na naučnou stezku, které mimo jiné nebude chybět ani řádné občerstvení. Pro návštěvníky je během roku přichystána řada zajímavých akcí a na památku si odnesete nějaké suvenýry. 

Pět minut vám zabere jízda od místa pobytu směrem až k centru Jihlavy, kde se ukrývá zábavní park pro děti a dospělé - Robinson. Plocha o rozloze 2500 m2 disponuje dětskými atrakcemi, ovšem nenechte se zmást pojmenováním, zábava je určená pro každého od 0 do 99 let. A komu by vyhládlo, může si zaskočit do restaurace, která je také součástí parku. Seznam atrakcí si můžete prohlédnout tady

Správné zábavě nemohou chybět úžasné vodní radovánky a ty nenajdete nikde jinde než v největším aquaparku na Vysočině. Vodní ráj Jihlava zahrnuje vnitřní i vnější areál, v němž se můžete svézt na divoké řece, projet se na kluzavce nebo odpočívat ve vířivém bazénu. Vše záleží jen na vás. A pozor! Kdo bude mít svátek nebo narozeniny, má vstup na jednu hodinu za poloviční cenu nebo dokonce úplně zdarma! Tak si nezapomeňte občanku! 

Součástí výletů jsou i kulturní zážitky a ty se dají začít sbírat na zámku Polná, jenž nabízí několik prohlídkových okruhů, pokračovat se dá přes mohutnou zříceninu gothického hradu Rokštejn a všemi směry až do muzea Tesla v Třešti. Zajímavé může být i Muzeum motocyklů a aut v Třešti, kde jsou vystaveny motoristické exponáty z minulého století. 

Speciály

Rezorty