Kouzelná krajina v okolí Šiškova mlýna láká ke prozkoumání

Léto nám již zaklepalo na dveře a spolu s ním se nám otevřela i náruč nových zážitků. Jeden takový na nás může čekat na Českomoravském pomezí nedaleko Telče, jehož historické jádro bylo zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Užijte si pohodlné ubytování v okolí kouzelné krajiny, projděte si místní památky, zahrajte si golf a nabijte nové síly v příjemném wellness centru. 

Hotel Šiškův mlýn sídlí v kompletně zrekonstruované budově bývalého vodního mlýna, jež je neodmyslitelnou historickou součástí tohoto místa. Ve svých útrobách zákazníkům nabízí 16 komfortně zařízených pokojů (9 dvoulůžkových, 1 čtyřlůžkový, 4 mezonetové apartmány a 2 luxusní apartmány), které potěší příznivce dobrého odpočinku a útulné atmosféry. 

Všechny pokoje (a apartmá) jsou vkusně zařízeny, mají vlastní koupelnu s vanou nebo sprchovým koutem, disponují pohodlným nábytkem a nechybí v nich ani veškeré doplňky dnešní moderní doby; minibar, televize se satelitním příjmem, bezdrátové připojení k místní Wi-Fi a mnohé další. Za menší příplatek se k vám může připojit i váš domácí mazlíček. 

Každé ráno začnete s chutí, a to formou bohaté snídaně, jež bude podávána klasickou formou švédských stolků. Chutná polopenze, kterou pro vás obstará hotelová restaurace, zahrnuje i dvouchodové večeře, u níž si můžete vybrat rovnou ze tří předem připravených jídel. Výjimkou není ani bohaté polední menu, k němuž se můžete kdykoliv vypravit a objednat si dle vlastního uvážení něco z jídelního lístku (pokud se zrovna nebudete toulat po okolí a poznávat krásy kouzelné krajiny). Na přání si můžete nechat donést snídani na pokoj.

Zajímavou specialitku tvoří chutní pstruzi, které jsou každý den čerstvě loveni v haltýři u mlýna. K dobrému jídlu se poté hodí i dobré pití, za nímž si zajdeme například do nápojového baru nebo do atria u mlýnského kola. V teplých letních dnech nechybí ani možnost příjemného zahradního grilování. 

Součástí kvalitního pobytu je také kvalitní odpočinek. Někdo třeba rád odpočívá během chůze při poznávání malebné krajiny okolo historického objektu, jiní pro změnu dají přednost útulnému wellness centru. Právě zde, v srdci hotelu, si můžete užívat ve velkém vnitřním bazénu, sauně nebo při báječné relaxační masáži. Rekreace dále může pokračovat cestou při aktivní zábavě, a to konkrétně na bowlingové dráze či na golfovém hřišti.

Při svých toulkách po Českomoravském pomezí byste neměli zapomínat na krásy, které nabízí město Telč.Turisty velmi často vyhledávanými destinacemi je zámek Telč, Svatojakubská vyhlídková věž, Galerie Jana Zrzavého a městské muzeum, tajemné podzemí (vše v Telči) a v neposlední řadě i ZOO v Jihlavě. Pro vaše specifické je tu připravena recepce hotelu, která je otevřena každý den od 8:00 do 20:00 hodin. 

Speciály

Rezorty