Když odpočívat, tak královsky! Nadělte sobě a svým blízkým romantický pobyt v zámeckém prostředí

Hledáte-li parádní odpočinek v překrásné přírodě a přitom v plně zařízených pokojích, kde se budete mít naprosto božsky, potom se hotel Zámek Mostov stane vaší vytouženou destinací. Místo překypující historií či romantikou vám nabídne ojedinělý zážitek v podobě několika specifických balíčků. Dáte přednost wellness, turistice nebo kouzelné romantické noci?

Jak už jsme jednou napověděli, zámecký Hotel Mostov se nachází ve stejnojmenné oblasti uprostřed bohaté přírody, tedy stranou od každodenního městského ruchu, poblíž města Cheb (10 minut jízdy) či Františkových lázní (20 minut). Podstatné ovšem je, co se skrývá uvnitř, což je nám od roku 2002 po rozsáhlé rekonstrukci umožněno vyzkoušet si na vlastní kůži. V interiéru se nachází hotelová restaurace, konferenční sál, salónky k dalšímu drobnému občerstvení či jemnému zpestření nálady, muzeum porcelánu, zámecká kaple, zámecká zahrada a především vlastní wellness centrum. Přemýšlíte už teď, kde byste mohli začít? Co třeba luxusním ubytováním v plně zařízených pokojích. 

Abyste měli jistotu, že vašemu ubytování přímo na zámku nestojí nic v cestě, je potřeba se předem informovat o dostupnosti jednotlivých pokojů. Jestliže se rozhodujete spíše spontánně, o zábavu sice nepřijdete, ale v případě náhlého plného obsazení byste se museli smířit „pouze“ s ubytováním v hotelu Mlýn (na výběr z 24 dvoulůžkových, 2  třílůžkových, 1 jednolůžkého pokoje a 4 apartmánů), jež také nabízí kompletní moderní vybavení s vlastním hotelovým wellness (bazén, vířivka, sauna, další služby naleznete v zámeckém centru). 

V zámku najdete 18 stylově vybavených pokojů, z nichž rovnou 12 se nachází v podkroví, a v jejich interiéru se ukrývá to pravé historické překvapení zaměřené vždy na určitý styl. Místo čísel (pro označení pokojů) máte na dveřích různé názvy, jež prezentují vždy jinou unikátní vnitřní výzdobu. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny vlastní koupelnou se sprchovým koutem nebo vanou, toaletou a wc potřebami, fénem, telefonem a televizí se satelitním příjmem. Cennosti můžete uschovat přímo na recepci, kde najdete také minibar. Auto je možné zaparkovat na hlídaném parkovišti přidruženém právě hotelovým hostům, cena však stojí 60 Kč na jednu noc. Tělesně postižení mají po celém areálu umožněný bezbariérový přístup. 

Tradiční česká kuchyně obohacená o speciální královské pokrmy na váš čeká v hotelové restauraci Gourmet restaurantu Georg a Olga, která nabízí romantické posezení s neopakovatelnou jedinečnou atmosférou. K restauraci je přiřazeno několik přilehlých salónků, které jsou vhodné k pořádání služebních či rodinných akcí, hotelových večírků, rautů a dalších oslav. 

Nebyl by to správný odpočinek, pokud by jej nedoprovázel zámecký wellness, v němž se můžete nechat rozmazlovat například při relaxačních masážích, zábalech, plavání v bazénu, relaxaci v sauně či vířivce. Wellness se nachází ve sklepních prostorách zámku a kdo by hledal pořádné uvolnění, může zkusit podstoupit rovnou celý léčebný program, jež zahrnuje kompletní zotavení bolestivých partií. 

O své nepřijdou ani turisté, kteří by se chtěli porozhlédnout po okolí. Za zmínku stojí návštěva Chebského hradu nebo Motýlího domu (známého také jako motýlí farmy) a radost si rozhodně také uděláte návštěvou samotného aquaparku Aquaforum Františkovy Lázně. V opačném případě, kdybyste hledali jen nějaké pohodlné venkovní aktivity, jakými je třeba jízda na koni, lekce golfu nebo příjemná, poklidná procházka, stačí se poptat na recepci. 

Speciály

Rezorty