Hotel Amálka: Příjemné ubytování s nádechem historie a výletem až na horu Říp

Vlastní restaurace, kouzelná atmosféra, pokoje dle vašeho výběru a každý den nové možnosti. Vydejte se na výlet až k hoře Říp, kde slavný praotec Čech prohlásil: „Vizte, to je ta země, kterou jste hledali.“ A poznejte místo, které je tak úzce spjato s historií českých dějin.

Pokud už teď máte chuť ukousnout plodu ze stromu poznání a stále nevíte, kde se hotel nachází, tak vězte, že není vůbec těžké jej najít. Na půli cesty mezi Prahou a Ústím nad Labem, asi dvacet minut jízdy autem, se ve vesničce Straškov-Vodochody nachází malebná historická budova ještě z 19. století. Ta si prošla řadou rekonstrukcí, abychom ji mohli vidět v podobě, ve které je dnes. Díky tomu nám vykouzlí příjemnou atmosféru, s níž lehce splyneme s okolím. 

Pro návštěvníky je připravený třídenní pobyt obohacený relaxací v místním wellness centru, jehož součástí je i tenisové hřiště, a nabídkou české i mezinárodní kuchyně. Hosté tak mají na výběr z několika druhů pokrmů, mohou si vyzkoušet řadu laskomin a vychutnat si pivo, které si sami načepují. Součástí hotelu je i možnost výběru až ze čtyřlůžkových pokojů s možností přistýlky. Všechny pokoje jsou plně vybaveny vlastní koupelnou se sprchovým koutem, televizí, telefonem a bezdrátovým připojením k internetu. Některé jsou obohaceny o dětskou postýlku nebo minibar, takové jsou dodány na požádání. Všichni hosté mají navíc právo na parkování v areálu zdarma. 

Pokud si dopřejete řádného odpočinku v sauně či při masáži, budete mít šanci prozkoumat místní krajinu. V blízkosti hotelu leží spousta pozoruhodných míst, jež stojí za prozkoumání. Sami turisté si tuto destinaci velmi oblíbili a krásné prostředí je jedním z největších důvodu. Kromě výletu na horu Říp, kde se nachází i rotunda svatého Jiří a svatého Vojtěcha, se můžete posadit i do poučného Podřipského motorového vláčku, který vás sveze po okolní bájné krajině. Mezi zastávky tohoto vláčku patří Budyně nad Ohří, kde lze navštívit vodní hrad, nebo do Libochovic, odkud se můžete vydat na zříceninu hradu Hazmburk. Zastávka je jen necelý kilometr od hotelu.

Další dobrodružnou návštěvou může být i prohlídka pevnosti Terezín. Nachází se v okresu Litoměřice Ústeckého kraje a jedná se o památník, který vznikl v místech utrpení desetitisíců lidí původně jako Památník národního utrpení roku 1947 a je jedinou institucí svého druhu na našem území.

Mezi další místa, kde vás rádi uvidí a které jistě rádi prozkoumáte patří zámek Veltrusy, rozhledna Hláska (bývalá letecká pozorovatelna založena Arnoštem z Pardubic), zámek Mělník či Mšené lázně (součástí motovláčku). 

 

Speciály

Rezorty