Fantastická dovolená na Vysočině s nádechem Vánoční atmosféry

Zdali se vám zdá, že počasí venku už trochu připomíná Vánoční svátky, pak jistě nejste daleko od pravdy. Zima pomalu klepe na dveře a zůstává jen na vás, jak se s ní vypořádáte. Co třeba fantastckým výletem na Vysočinu, kde si pochutnáte na bohatým rautu a užijete si parádní dovolenou jak z hlediska stravování, tak z hlediska wellness. 

Ptáte-li se, kde že to je, možná vám napoví malebné prostředí samotného areálu zámku Dětěnice, ve kterém se nachází  skvost renesanční doby Hotel Rustikal, jehož cílem je celoročně vítat nejen turisty, ale i příznivce dobrého odpočinku ze všech koutů naší země.

Tento příjemný hotýlek do svých útrob v jeden moment pojme až 46 cestujícch, jež neváhali prožít nové dobrodružství. Hosté si mohou vybrat z ubytování v 19 pokojích (z nichž je 13 dvoulůžkových, 4 třílůžkové a 1 čtyřlůžkový) či jednoho apartmánu. V žádném případě nebudete litovat ani jedné varianty. V pokojích nechybí klasické základní vybavení, útulný nábytek převážně z masivního dřeva, chladnička s minibarem, televize, trezor a bezdrátové internetové připojení. Toaleta a sprchový kout nebo vana jsou samozřejmostí, stejně tak i pár osušek, ručníků či tělové kosmetiky. 

Sladká odpověď na ještě sladší otázku ohledně stravování přinese ty nejlepší poklady Vysočiny, jež jsou pečlivě vybírány z těch nejlepších surovin. Součástí hotelu je vlastní restaurace, kde kromě tradičních českých pokrmů uvítáte i ty zahraniční, takže si vesměs přijde na své každý dobrodruh. Abyste měli jistotu, že se vaše chuťǒvé buňky budou mít na co těšit, uveďme si nějaké z kuchařských specialit. Zcela výtečná je pravá italská pizza, neméně lákavé je pokušení ochutnat francouzské palačinky (známé také pod názvem crepés),  místní masové specialitky včetně grilovaných steaků se salátem a nakonec kvalitní moravská vína. 

Zatouláme-li se v oblasti hotelu zase o něco dál, povšimneme si několika poutavých prvků pro zábavu, s nimiž můžete zdokonalovat své dovednosti například při hraní stolního tenisu, elektronických šipek, plážového volejbalu nebo líného tenisu. Nechybí tu ani moderní odpočinkové cenrum, jež navazuje na kroky dnešního pojmu slova wellness, v jehož útrobách na vás čeká velký krytý bazén, sauna a odborná znalost masérů s jejich uvolňovacími technikami. 

A komu by se zachtělo vytáhnout paty z hotelu a vydat se poznávat různé kulturní památky, ani ten určitě neprohloupí. Hotel Rustikal poslouží jako skvělý výchozí bod na vaší poznávací pouti. Odtud se můžete vydat například do muzea motocyklů a aut v Třešti, Pohádkové říše Fábula (jež ocení zejména děti při cestě pohádkovým sklepením), Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově či Muzea strašidel v též městě. 

Speciály

Rezorty