Dovolená uprostřed přírody v luxusních apartmánech v Blatském dvoře

Penzion Blatský dvůr najdete na Třeboňsku v oblasti jižních Čech ve velmi dobré přístupnosti k okolním městům, jež se pyšní svou bohatou historií. Máte-li chuť uniknout před běžným ruchem a schovat se uprostřed přírody, pak je toto místo jako dělané právě pro vás.

O tom, že jsou apartmány luxusně zařízené, nemůže být ani pochyb. Ze všech stran vás tu okolí zve k relaxaci a jinak tomu nebude ani ve vašem apartmá. Součástí každého ubytování je plně vybavený kuchyňský kout, kde najdete vše potřebné, vlastní koupelna se sprchovým koutem, ložnice a posezení před televizorem. Samozřejmostí je i bezplatné připojení k místní Wi-Fi.

Příjemnou vzpruhou může být využití rozlehlé zahrady, která je rozšířena o venkovní ohniště či posezení. Místo je vhodné k různým akcím, ať už hotelovým, nebo rodinným. V nadcházejícíh letních horkých dnech vás jistě potěší možnost využívat velkého plaveckého bazénu a děti naopak ocení možnost pobavit se na pískovišti či houpačkách a skluzavkách. Pro případ, že se rozhodnete přijet na autem nebo na kole, můžete využít jak parkoviště v areálu penzionu, tak i uzamykatelné kolárny. O všechny vaše věci bude postaráno.

Jeden z důvodů, proč je toto místo tak oblíbené zejména pro cyklisty, je to, že okolí Blatského dvora je pokryto řadou cyklotras. Mezi nimi jsou zajímavé stezky jako „Krajem rybníků“, kde se podíváte po krásné a poklidné přírodě, „Po stopách selského Baroka“ vás vezme trochu za místní kulturou a „Grúnweis“ je mezinárodní cyklotrasa. 

Výhodou letních aktivit je samozřejmě koupání, a to je vám zajištěno nejen v areálu penzionu, ale i na přilehlém přírodním koupališti Vlkov. Jezero je vzdáleno jen sedm kilometrů a rozhodně stojí za to jej alespoň jednou navštívit. Přivítají vás tu nádherné písečné pláže a každý si tu najde svoje místečko v zákoutí. 

Pokud jste si přijeli zpříjemnit společné chvilky s rodinou, nabízí se tu skvělá příležitost dalších společných aktivit. Mezi ně se řadí například přojížďky na koních nebo kočárem krajinou Blatska, kromě cyklistiky je velice oblíbená i pěší turistika, a protože je kraj oblehlý řadou lesů, tak i houbaření. Na stezku Borkovická blata navazuje přírodní rezervace Černická obora, kde je k dispozici golfové hřiště. Na své si tu přijdou i rybáři, jímž je k dispozici hned několik rybníků po celém kraji. Rybaření se ovšem neobejde bez licence, s níž vám velice rádi pomůžou na recepci. 

Speciály

Rezorty