Začíná turistická sezona, Řecko dostává přednost před Chorvatskem, to snižuje ceny

Začíná turistická sezona a spousta rodin už možná uvažuje, jakou destinaci na dovolenou zvolit. Chorvatsko dříve bývalo jedno z neojblíbenějších a nejnavštěvovanějších míst českých turistů, ale s tím je teď konec. Češi raději přidají pár kaček navíc a rozhodnou se pro „slunečnější“ místa. Těm vévodí Řecko a těsně v závěsu je i Itálie nebo Kypr. 

Turismus je bezpochyby jedním z nejdůležitějších ekonomických odvětví a při nízké návštěvnosti se to odrazí i na výsledné ekonomice dané země. Přestože návštěvníky láká návštěva více populárnějších či exotických míst, pokud nemáte větší finanční prostředky, můžete si užít o to levnější známou dovolenou, jež se vám právě teď nabízí. 

Jestli dáváte přednost cestovatelským společnostem a ubytování v hotelu, zjistíte, že řada ubytoven značně snížila svou původní cenu. Některé hotely, mezi které se řadí třeba i Dubrovník, zavedly až 50% slevy. Ve snaze nalákat návštěvníky se vymýšlejí sezonní akce s různým druhem výhod. 

Pokud se i vy rozhodujete, kam se vydat na dovolenou za krásnou písečnou pláží u širého moře, můžete se nechat inspirovat trendy českých turistů, anebo dát přednost té levnější a více známé variantě. Ačkoliv je Chorvatsko po ekonomické stránce spíše zklamáním, má toho stále hodně co nabídnout. Potíž je spíše v tom, že se lidé často nechávají inspirovat novými trendy a nejlepší zážitky hledají na slunném ostrově. A na takový vás zaveze i trajekt v Chorvatsku. 

Jedním z takových míst je i ostrov Brač a pláž Zlatni rat. Mnoha lidmi bývá označována také jako Zlatý mys a patří k nejkrásnějším místům Jadranu. Pláž je tvořena jemným pískem či drobnými oblázky, a z toho důvodu bývá často zalidněna i domácími rekreanty. Cesta z přístavu ve Splitu trvá trajektem necelou hodinku a od Záhřebu je vzdálena 450 kilometrů.

Pokud jdete s módou a rádi byste si vyzkoušeli jednu z oblíbených destinací českých občanů poslední doby, svou krásou vás zve Jónský ostrov Lefkada u západního pobřeží řecké pevniny. Zde vás uvítá oblázková pláž Porto Katsiki s nádherným výhledem na obzor křišťálově průzračné vody a písečnými útvary ve formě majestátných útesů. Nutno podotknou, že díky své ojedinělé kráse byla tato pláž od roku 2001 vyhlášena třetí nejlepší na světě, což jí rozhodně přidává na oblibě. Moc klidu zde ale nečekejte. Bez ohledu na roční období sem jezdí turisté ze všech koutů světa, aby si užili odpočinku nebo se porozhlídli po památkách.Tou je například pevnost Santa Maura založena ještě křižáky ve 14. století nebo římský akvadukt. Cesta z Prahy je vzdálená dlouhých 2150 kilometrů, proto stojí zvážit leteckou formu dopravy. 

Abychom se podívali i na další oblíbenou destinaci, kterou je Kypr, můžeme vřele doporučit věhlasné rekreační centrum Ayia Napa na jihovýchodním výběžku ostrova. Písečné pláže si zde návštěvníci oblíbili již dávno, ale v dnešní době sem míří čím dál více mladých turistů. Zcela úchvatné jsou průhledné břehy připomínající tyrkysově světlou barvu, jejichž viditelnost je dobrá zejména pro potápění. Na své si tu přijde každá osoba a obzvláště pak milovníci vodních sportů. Místo je rájem pro každou letní aktivitu. 

Při našem bádání nesmíme opomenout ani další místo, které se nachází v Itálii, a je dobře známo všem, co se rozhodli zažít opravdové romantické chvilky někde v zahraničí. Mluvíme o toskánské pláži Maremma, na níž najdete tisíce krásných a volných míst pro milostné chvilky. Zapomeňte na restaurace, podniky nebo lidský ruch. Před vámi je jen moře a dlouhá chvilka klidu. Jak s ní naložíte? 

Speciály

Rezorty