Výlet za dobrým vínem a luxusním odpočinkem, vítají vás vinohrady na Pálavě

Jedno z nejvíce vyhledávanějších míst na mapě se připravuje na jarní nával turistů ze všech koutů země. Proslule známé vinohrady se mohou pochlubit jedněmi z nejluxusnějších apartmánů svého druhu vůbec. Okolí je prorostlé nádhernou krajinou s čerstvým vzduchem a vy si tak můžete užít toulky krásnou přírodou.  

Architektura, styl, terasy, moderní ubytování a ještě mnohem více. To vše je vám dopřáno na tomto luxusním místě nazývaném Pálavské apartmány. Jste zvyklí si dopřát naprostý komfort, chcete si připravit večeři sami nebo dáte přednost restauraci? Nabízí se každá možnost dle vlastní nálady. Apartmány jsou plně vybaveny všemi důležitými moderními prvky, na které byste mohli pomyslet. Ať už se jedná o televizor, lednici, klimatizaci, bezdrátové internetové připojení, dvě lůžka, prostornou terasu s krásným výhledem a moderním venkovním nábytkem, či vlastní kouchyňku, kde si navaříte, na co budete mít chuť. A pokud se vám zrovna nebude chtít vařit, v okolí si jistě vyberete některý ze spřátelených hotelů, kde se o jídlo postarají za vás. Jedním z nich je například Hotel Pavlov. 

Oblast je přímo určená pro rekreaci v přírodě a pro ochutnání lahodného moravského vína z místních sklípků. Místo je tak proslulé, že ani filmoví producenti neváhali a rozhodli se právě zde natočit seriál Vinaři, s nímž se už delší dobu setkáváte v televizi. Oblast je rájem pro pěší tůry, příjemné projížďky na kole, příznivce rybolovu a především milovníky dobrého vína. Jedinečný komplex byl oceněn stavbou roku pro Jihomoravský kraj.

Tipy na výlet

Samotné apartmány leží v samém srdci Pálavy, naproti Novomlýnvké nádrži. Rybáři si zde mohou zapůjčit loďku, brouzdat s ní po vodě a těšit se z kýženého úlovku, který si s sebou odvezou domů. 

Když zůstaneme u vody, srdečně se těší na vaši návštěvu i moderní Aquapark MoraviaAquapark se nachází poblíž obce Pasohlávky a pro vaši potřebu je otevřený celoročně, vždy však 10 do 21 hodin. Těšit se můžete z řady atrakcí, relaxace a wellness, několika bazenů a adrenalinu na tobogánech či skluzavkách. 

Na své si příjdou i milovníci kultury, kteří se jistě rádi podívají po krásách místní krajiny, jež nabízí mohutné stavby všech druhů. Jednou takovou je například zámek Lednice, k němuž přiléhá obrovská zahrada, rozsáhlý park či rybník. Zámek spolu s přilehlými stavbami patří k nejkrásnějším a nejrozsáhlejším komplexům České republiky a byl zapsán v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Mezi další významné památky můžeme řadit zámek Valtice ležící ve městě stejného názvu. Samotnou dominantou zámku je kostel Nanebevzetí Panny Marie.

Na severovýchodním výběžku Stolové hory pak najdeme hradní zříceninu Sirotčí hrádek, jenž je volně přístupný v jakoukoliv denní dobu.

Další zřícenina, tentokrát uměle vytvořená, zve turisty na procházku do Janova hradu, postaveného dle předlohy od Josepha Hardtmutha.

Na své si příjdou i milovníci pestrých akcí historického města Mikulov, které právě zvou na Velikonoční svátky. I zde si můžete vychutnat různé architektické památky nebo užít zaslouženého odpočinku. Záleží na vás.  

FOTO: palavske-apartmany

Speciály

Rezorty