Krásy holandského velkoměsta protkaného romantickými vodními kanály máte možnost poznat i vy

Říká se, že Amsterdam, hlavní město nizozemského království, byl kvůli bažinatému terénu postaven na kůlech zasazených hluboko do země. Od těch dob se toho ovšem hodně změnilo a dnes máme možnost vidět jedno z nejhezčích míst na světě. 

Jen v málokterém jiném městě zažijí návštěvníci tolik romantických a kulturních zážitků jako právě v Amsterdamu a třeba i vy byste rádi ochutnali plody sladkých krás, jež vám tato destinace nabízí. Ubytovat se můžete v hotelu A&O Amsterdam Zuidoost situovaného přímo v hlavním městě jen několik metrů od stanice metra Bullewijk a necelý kilometr od slavné Amsterdam Areny.

Vzhledem k postavení hotelu se vám otevírá celá brána poznávacích možností, neboť poslouží především jako středobod pro rozsáhlé kulturní výlety po celém městě. V samotné blízkosti máte stanici metra, na vlakové nádraží (Central Station) se pohodlně dostanete pomocí hromadné dopravy a letiště Schiphol, odkud byste sem teoreticky přiletěli, je pouhých 15 minut od hotelu. Díky těmto vymoženostem můžete navštívit například Van Goghovo muzeum uchovávající tu největší uměleckou sbírku slavného umělce téhož jména nebo se vydat do Bijlmerparku, kde se každý rok v letním období koná Kwaku festival. 

Půjčit si kolo nebo se vydat na projížďku loďkou po kanálech nebude žádný problém. Amsterdam je živé město, jehož krásu si oblíbíte. Kdekdo by se mohl lehce ztratit v rozlehlých uměleckých čtvrtích, a proto je dobré mít po ruce vždy nějakého průvodce. Nezávisle na vaší vůli si postupně prohlédnete všechny větší i menší galerie a bleší trhy na ulicích vám zajistí, že ani domů neodjedete s prázdnou. 

Ubytování poskytne kromě rodinných pokojů i standardní vybavení, ve kterém nechybí televize s DVD přehrávačem, topení, šatna, pracovní stůl, koupelna se sprchovým koutem a ručníky s fénem. V areálu hotelu je vám 24 hodin denně k dispozici recepce, bezdrátové připojení k internetu, bankomat, zahrada, bezpečnostní schránka a soukromé parkování za menší poplatek (parkování stojí 10 € denně a cesta z Prahy zabere přibližně 10 hodin). Chybět nemohou ani nekuřácké pokoje a v rámci omezeného počtu a hmotnosti můžete dotáhnout i pár domácích mazlíčků. Ve výhodné akci platí, že dvě děti do šestnácti let mají se dvěma dospělými vstup zdarma. 

Pobyt zde nám zajistí chutné snídaně formou bufetu, avšak restaurace se v případě našeho zájmu postará o nějaké své specialitky. V baru můžeme dát zapomenout na den plný dobrodružství vychutnáním si dobrého drinku a děti jistě rády zavítají do dětského koutku. Vy sami se pak můžete vydat do herny zahrát si kulečník nebo jít využít turistické pomoci při plánování dalšího zábavného dne.

Více informací najdete zde

Speciály

Rezorty