Právě se nacházíte:

Deset nejhezčích míst Indie

Málokdo si uvědomí, že i věhlasný Tádž Mahal může být romantickým místem s bájnou historií. Bílá skála s černým mramorem byla postavena z lásky a stejné kouzlo vyzařují i další podobná místa v této malebné krajině. 

Puškar
V městě Puškar stojí jeden z mála chrámů zasvěcených bohu Brahmovi, ovšem hlavní předností tohoto místa je největší velbloudí trh planety a poté i jezero, které obklopuje celé město. Jezero je velice uznávané místními obyvateli, a proto se nevylatí do něj cokoliv házet. Přesto existují výjimky, a to v případech, kdy ze sebe chcete smýt všechny hříchy. Na největším velbloudím trhu konaném vždy jednou do roka se sejdou lidé, aby koupili ty nejlepší koně či velbloudy z celé Asie. Kromě nich je zde k vidění i řada zábavných atrakcí. 

Amritsar
Amritsar nebo také Jezero nektaru nesmrtelnosti z indického státu Paňdžáb je nejvýznamnějším místem, v němž se nachází svatyně sikhů (Zlatý chrám). Široký komplex budov je protínán jezerem, v jehož samotném středu leží Harimandir, což je chrám celý ze zlata. 

Džajpur
Růžové město Džajpur je hlavním městem indického státu Rádžasthánu. Růžové proto, že jeho domy jsou obarveny růžovou barvou a všechny se drží svých archeologických zásad stanovených kodexem Silpašástra. Krom toho je toto místo také pokladnicí celé indické historie, neboť zde najdete celou řadu významných chrámů, včetně pevnosti Ámbér. 

Díllí
Město plné mešit, pevností a lidí je na každém kroku obohaceno vůní kari. Díllí je po Bombaji druhé největší město Indie, jehož návštěvu bychom si při své cestě do této destinace rozhodně neměli nechat ujít. Každá ze 175 památek patří mezi národní dědictví. Za zmínku stojí obzvláště Páteční mešita nebo Červená pevnost vybudovaná samotným císařem Šáhdžahánem.

Kašmír
Všichni, kteří měli možnost toto místo navštívit, mu dali přezdívku ráj na zemi. A to on bezpochyby je. Zdejší příroda upoutá oko nejednoho turisty, louky porostlé nádhernými tulipány vyzývají k odpočinku a zasněžené hory zase k probádání. Krajina se poslední roky dle slov obyvatel zmítá v neviditelné teroristické válce, přitom je Kašmíř jako takový klidné a bezpečné místo. 

Ajanta a Ellora
Oba tyto názvy patří jeskynním chrámům, které tesali do skály ještě indičtí předkové z prvního století před naším letopočtem. Důvod byl prostý. Uvnitř jeskyní se zdálo být bezpečno a klid pro věci oddané víře, a proto z nich vybudovali náboženskou svatyni. Nyní zde můžeme vidět neuvěřitelné nástěnné malby s kupou soch, jež rovněž spadají pod seznam světového dědictví UNESCO. 

Darjeeling
Malebné městečko v Západním Bengálsku skrývá mnohá překvapení, jedno z nich však bylo odhaleno již dávno. Vynikající čaj, který se zde pěstuje pomalu na každém volném místě, je tak chutný, že se rozváží po celém světě. Krajina se nazývá Královnou hor a kromě pěstování láká i k odpočinku. Kdo by se tu přeci jen až moc nudil, může se projet horskou železnicí Tory Train. 

Jodhpur
Podobně jako v případě růžového města Džajpur, má i Jodhpur své kouzlo. Indové mají v oblibě držet se tradic, a možná i proto můžete pro změnu navštívit modré město. Pomalu vše tu získává nádech modré barvy, což činí z města jedno z nejoblíbenějších ve svém kraji. Samotnou dominantou je v oblacích se tyčící pevnost Mehrángarh, jedna z největších pevností na světě. 

Riviéra Goa
Bez ohledu na roční období je tato oblast velikým lákadlem turistů ze všech koutů světa. Zdejší pláže totiž mají nádech třpytivě vzácné zlaté barvy, které jsou porostlé palmami, v kombinaci s nimiž vytváří nezapomenutelnou a ojedinělou atmosféru. Nutno podotknout, že tato riviéra se táhne po celém pobřeží Indie, takže i s ohledem na její vysokou návštěvnost si tu i vy najdete kousek soukromí. 

Tádž Mahal
Nádherná bílá stavba ověnčená drahokamy je indickým skvostem číslo jedna. Mauzoleum s úchvatným vzhledem patří k sedmi novodobým divům světa a navíc je spjato s romantickým příběhem. V roce 1630 ho pro svou zeslulou manželku nechal postavit sultán Šáhdžahán a celá stavba si vyžádala dlouhých 22 let. Během této doby mělo na jejím vzniku podíl více než 20 000 dělníků a především díky jejich úsilí si zde dnes spousta mladých lidí může jít vyznat lásku. 

Speciály

Rezorty