Bohemia lázně: léčebné pobyty v Karlových Varech

Cesta za odpočinkem nemusí být zrovna za domem, přesto se vypraví ji podniknout. Zvláště pokud se jedná o vyhlášené lázně v Karlových Varech. Vydejte se za odpočinkem a užijte si několikadenní relaxační a regenerační pobyty, které jsou určeny pro všechny věkové kategorie. 

Největší české lázně jsou proslulé nejen horkými prameny, ale i svou pohostinností. Ať už se rozhodnete pro vícedenní relaxaci, nebo jen pro víkendový pobyt, těšit se na vás bude luxusní ubytování v hotelu Slovan nebo Křiván. Oba tyto hotely jsou součástí Bohemia lázní. 

Všechny pokoje jsou plně vybaveny vlastní koupelnou se sprchovým koutem, televizí se satelitním příjmem, telefonem a lednicí. Nemůže ani chybět v dnešní době už nepostradatelné bezplatné připojení k místní Wi-Fi, které by mělo mít dosah po celém areálu. Stravování je pro klienty zajištěno v několika jídelnách, kde si můžete vybrat mezi polopenzí či plnou penzí. U snídaně vás uvítají chutné rautové stoly, zatímco večeři si vyberete sami z mnoha druhů jídel. Jídelní lístek je bohatý na spoustu pokrmů, ať už masových, tak i bezmasých. Opravdu každý si vybere, na co bude mít chuť. 

Hlavní odpočinkový program se nachází v budově sanatoria Křiván. O návštěvníky se tu stará tým kvalifikovaných lékařů, maséru či fyzioterapeutů. Kromě masáží je pro vás připraveno i Wellness & Spa Centrum, kde si můžete dopřát i tepelné procedury, zaplavat si v relaxačním bazénu, prohřát tělo v saunovém koutku či naopak zchladit v ledové komoře. Čeká na vás i velice oblíbená vodoléčebná procedura známá jako Kneippův chodník, kde značně prokrvíte svá chodidla a celkově posílíte svůj životní organismus. Nevěříte? Zkuste a uvěříte.

Skvělá pohostinnost v rámci pobytu spočívá i v tom, že vám je nabídnuta celodenní lékařská péče. Bohemia lázně totiž spolupracují se všemi zdravotními pojišťovnami. Léčebný program je vždy předem připravem dle stavu pacienta a dle toho je i stanovena léčba.

Nebyly by to Karlovy Vary, pokud byste svůj čas trávili pouze v lázních. Přímo v centru města se nabízí spousta možností, kam vyrazit za kulturou. Oblíbená je procházka po kolonádách, dobrá je i návštěva muzea Jana Bechera. Na skále nad řekou Ohře se tyčí hrad Loket ještě ve svém původním Gotickém stylu. A když už se vám nikam nebude chtít, vemte si domů ochutnat pro příbuzné alespoň proslulé lázeňské oplatky. Jedinečné dobroty, jejíž původ sahá zpět do 18. století.

FOTO: cyklotoulky

Speciály

Rezorty